Достапни линкови

logo-print

Времето денеска сончево со температура до 14 степени


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, повеќе облачност ќе има во западните делови од земјата. Ќе дува и слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен етер, а дневната температура ќе се искачи до седум степени.

XS
SM
MD
LG