Достапни линкови

logo-print

Хан во Македонија во средината на јануари


Јоханес Хан

Јоханес Хан

Портпаролката на еврокомесарот за проширување, Маја Коцијанчич денеска изјави дека се очекува Јоханес Хан да ја посети Македонија во средината на јануари. Таа истакна дека откако сите детали ќе бидат потврдени, јавно ќе биде објавена посетата. Според неа, целта на посетата на Хан е имплементацијата на политичкиот договор од јуни/јули минатата година, бидејќи, како што нагласи тоа е екстремно важно за Македонија.

XS
SM
MD
LG