Достапни линкови

logo-print

ЕУ ја поздрави помошта за сириските градови


ЕУ ја поздрави одлуката на сириските власти да дозволат пристап на хуманитарна помош во Мадаја по извештаите дека жителите во опколениот град умираат од глад. ЕУ повика и на стопирање на сите напади врз цивили во Сирија пред почетокот на мировните преговори за решавањето на конфликтот во земјата во овој месец. ОН вчера соопштија дека испораката на хуманитарна помош во Мадаја и други две локации ќе започне во претстојните денови.

XS
SM
MD
LG