Достапни линкови

logo-print

Спречен напад врз воена база во Сирија


Турската војска спречила обид за напад на милитантите од Исламската држава врз воената база Башика во северен Ирак. Според информациите од локалните извори, во нападот во провинцијата Ниневех биле убиени 17 милитанти. Турските војници во базата ги обучуваат ирачките паравоени сили да се борат против Исламската држава.

XS
SM
MD
LG