Достапни линкови

logo-print

Во насилството во Келн инволвирани 18 баратели на азил


Прославата за Нова година во Келн

Прославата за Нова година во Келн

Германските власти соопштија дека идентификувале 18 баратели на азил меѓу 32 осомничени за насилство за време на прославата на Нова година во Келн. Министерството за внатрешни работи соопшти дека повеќето од кривични дела кои биле документирани од полицијата се однесуваат на кражба и телесни повреди. Три случаи биле поврзани со сексуални напади, но полицијата се уште не ги пронашла одговорните. Насилството во Келн предизвика револт во земјата.

XS
SM
MD
LG