Достапни линкови

logo-print

Ахмети во Атина на средба со Коѕијас


Лидерот на ДУИ Али Ахмети

Лидерот на ДУИ Али Ахмети

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска во Атина ќе оствари средба со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас. Ахмети и Коѕиас, како што соопшти ДУИ, ќе разменат мислења и идеи за добрососедските односи, отворените прашања меѓу двете земји и евроатлантските интеграции на Македонија. Ахмети ќе биде придружуван од пратеникот Артан Груби, вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Муса Џафери и вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими.

XS
SM
MD
LG