Достапни линкови

logo-print

Обид за напад на полициска станица во Париз


Француската полиција го обезбедува реонот каде се случи инцидентот.

Француската полиција го обезбедува реонот каде се случи инцидентот.

Француските власти соопштија дека полицијата застрелала маж кој со нож се обидел да влезе во полициска станица во западен Париз. Мажот извикувал Алах Акбар додека се наближувал кон станицата и носел лажен самоубиствен бомбашки појас. Според полицијата, мултиетничката населба каде што се наоѓа станицата била блокирана. Инцидентот се случи на годишнината од минатогодишните смртоносни напади на неделникот Шарли Ебдо.

XS
SM
MD
LG