Достапни линкови

logo-print

Можна депортација на насилниците од Келн


Германскиот министер за правда Хеико Мас

Германскиот министер за правда Хеико Мас

Германскиот министер за правда Хеико Мас изјави денеска дека барателите на азил може да бидат депортирани доколку се докаже дека биле инволвирани во серијата сексуални напади за време на прославата на Нова година во Келн. Тој истакна и дека секој што верува оти може да го прекрши законот и редот ќе биде казнет, без разлика од која земја доаѓа. Според него, освен депортација барателите на азил се соочуваат и со затвор од најмалку една година.

XS
SM
MD
LG