Достапни линкови

logo-print

Нападната полициска патрола во Истанбул


Непознати напаѓачи денеска отвориле оган врз полициска патрола во Истанбул. Турските медиуми јавија дека еден полицаец бил повреден во нападот, по што бил префрлен во болница и се наоѓа во стабилна здравствена состојба. Во истанбулскиот кварт Бејоглу, каде се случил нападот, испратени се дополнителни припадници на безбедносните сили.

XS
SM
MD
LG