Достапни линкови

logo-print

Евакуирани повредените американски војници во Авганистан


Американскиот полковник Мајк Лавхорн изјави денеска дека двајцата американски војници кои беа повредени во борбите со талибанците во јужен Авганистан биле евакуирани. Според него, било евакуирано и телото на загинатиот американски војник во борбите во близина на градот Марјах во покраина Хелманд. Воениот хеликоптер кој требаше вчера да изврши евакуација на местото на нападот беше приземјен откако во близина експлодира проектил.

XS
SM
MD
LG