Достапни линкови

logo-print

Ердоган во одбрана на Саудиска Арабија


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека егзекуциите во Саудиска Арабија се домашно прашање. Саудиска Арабија во изминатиот викенд го егзекутираше проминентниот шиитски свештеник Нимр ал Нимр што наиде на осуда од Иран и од други земји. Ердоган истакна и дека оние кои и натаму молчат за смртта на луѓето во Сирија сега ја осудуваат егзекуцијата на едно лице во Саудиска Арабија.

XS
SM
MD
LG