Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа тестирала хидрогенска бомба


Северна Кореа денеска соопшти дека извела прва успешна проба на, како што е наведено, „минијатурна“ хидрогенска бомба. Тоа претставува значителен напредок на воените можности на таа изолирана земја што ја алармира меѓународната заедница. За некои станува збор за последен повик за будење.

XS
SM
MD
LG