Достапни линкови

logo-print

Во Егејското море се удавиле 34 мигранти


Тела на 34 мигранти биле пронајдени на две одделни локации на крајбрежјето на Егејското море откако чамците во кои се превезувале потонале додека се обидувале да стигнат до грчкиот остров Лезбос. Турските власти соопштија дека телата на мигрантите биле пронајдени на брегот на Дикили и на Ајвалик. Меѓу жртвите има и жени и деца. Дванаесет мигранти биле спасени. Се уште не се знае националноста на мигрантите.

XS
SM
MD
LG