Достапни линкови

logo-print

Ненадејна смрт на шефот на руското разузнавање


Игор Сергун

Игор Сергун

Кремљ соопшти дека шефот на руската воена разузнавачка агенција Игор Сергун починал ненадејно. Според Кремљ, претседателот Владимир Путин изразил сочувство на неговото семејство и роднини. 58 годишниот Сергун беше на чело на агенцијата од 2011 година и исто така беше заменик шеф на Генералштабот на руската армија. Кремљ не информираше од што Сегун починал. Путин изјави дека Сергун го посветил неговиот живот за да и служи на земјата и на вооружените сили.

XS
SM
MD
LG