Достапни линкови

logo-print

Тројца загинати авганистански војници при уривање на хеликоптер


Официјални лица во Кабул сооштија дека хеликоптер на Авганистанската национална армија се урнал во провинцијата Логар јужно од Кабул, при што загинале тројца авганистански војници. Портпаролот на Министерството за одбрана Давлат Вазири изјави дека хеликоптерот Ми-17 од руско производство се урнал денеска , како резултат на технички проблеми. Тој рече дека дајца други авганистански војници се повредени во несреќата.

XS
SM
MD
LG