Достапни линкови

logo-print

Снег во повеќе градови во Македонија


Утрово падна снег во Крива Паланка, Страцин, Куманово, Попова Шапка, Гостивар, Стража, Маврово, Крушево, Кичево, Буково, Ѓавато, Павлешенци, Кочани, Делчево, Смојмирово, Струмица... Во западниот дел од земјава се очекува снежната покривка да достигне и до 25 сантиметри.

XS
SM
MD
LG