Достапни линкови

logo-print

Бајден во јануари во Турција


Американскиот потпретседател Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден во јануари ќе ја посети Турција од која Соединетите држави бараат да направи повеќе во борбата против милитантите на Исламската држава. Тој на 17 јануари ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос, а во Турција ќе разговара со претседателот Реџеп Таип Ердоган и со премиерот Ахмет Давутоглу.

XS
SM
MD
LG