Достапни линкови

logo-print

Ирански ракети во близина на западни бродови


Иранската Револуционерна гарда истрелала ракети во близина на три западни бродови додека тие влегувале во Персискиот залив. Тоа, според воен претставник на Вашингтон, било крајно провокативен акт кој ја става под прашалник безбедноста на во тој регион. Западните бродови минувале влегувале во Персискиот залив преку вообичаената рута.

XS
SM
MD
LG