Достапни линкови

logo-print

Загинаа 18 луѓе во бомбашки напад во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека во експлозија на бомба пред владина зграда во градот Мардан загинале 18 луѓе, а 28 биле повредени. Полицијата се обидува да утврди дали се работи за напад на бомбаш самоубиец или дали бомбата била прикачена на моторцикл. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот. Од милитантната група најавија дека ќе спроведат нови напади чија цел ќе бидат пакистанските власти.

XS
SM
MD
LG