Достапни линкови

logo-print

Конечни обвиненија за убиството на Немцов


Борис Немцов

Борис Немцов

Рускиот истражен комитет соопшти дека денеска ќе бидат покренати конечните обвиненија против петте осомничени за убиството на опозицискиот лидер Борис Немцов на 27 февруари. Петте мажи од Чеченија ќе бидат обвинети дека биле ангажирани да го извршат убиството. Според комитетот, организаторот на убиството, Руслан Мукхудинов се уште е на слобода. Тој е војник во безбедносните сили на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров.

XS
SM
MD
LG