Достапни линкови

logo-print

Протест за итни мерки против загадувањето


Над две илјади граѓани вечерва пред Владата во Скопје излегоа на протест загрижени поради континуирано високо загадениот воздухот во повеќе градови во Македонија. Тие ја критикуваа Владата дека за високото ниво на аерозагадување дава само препораки, а не презема мерки.

XS
SM
MD
LG