Достапни линкови

logo-print

Сириски новинар убиен во Турција


Сириски новинар и активист кој неодамна сними документарен филм против милитантите на Исламската држава бил убиен во Турција. Станува збор за Наџи Џерф кој, според неговите соработници, бил убиен со пиштол во едно место во близина на границата со Сирија. Тој деновиве требаше да замине за Париз бидејќи заедно со неговото семејство добил виза за азил во Франција.

XS
SM
MD
LG