Достапни линкови

logo-print

Повеќе од 20 загинати во жестоки бури во САД


Четри смртни случаи предизвикани од силно торнадо во Тексас го зголемија бројот на жртви на 22 лица, по жестоките бури во јужниот дел на САД. Торнадото во и околу градот Далас вчера оштети и уништи десетици домови. Претходно беа пријавени 18 смртни случаи во државите Мисисипи, Тенеси, Арканзас и Алабама, каде исто така се повреедени повеќе од 60 луѓе, повеќето од нив сериозно. На аеродромот во Далас, кој е еден од најпрометните во САД, привремено беа суспендирани сите летови за време на предупредувањата за торнадотот.

XS
SM
MD
LG