Достапни линкови

logo-print

Папата Франциско за Божиќ повика на правичност


Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско за време на традиционалната Божиќна полноќна миса во црквата Свети Петар ги повика верниците на трезвеност и чувство на правдина во општеството полно со, како што рече, „нарцизам“.

XS
SM
MD
LG