Достапни линкови

logo-print

Уапсен уште еден осомничен за нападите во Париз


Белгиската полиција соопшти дека уапсила уште еден осомничен за поврзаност со терористичките напади во Париз на 13 ноември при кои загинаа 130 луѓе. Обвинителството соопшти дека осомничениот неколку пати контактирал со Хасан Аитбоулачен, братучедот на еден од организаторите на нападите Абделхамид Абауд. Осомничениот Абдоулах Ц. Е 30 годишен државјанин на Белгија и е обвинет за терористички убиства и учество во активности на терористичка организација.

XS
SM
MD
LG