Достапни линкови

logo-print

Најважна година за Црна Гора од независноста


Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ денеска на отворената седница на Владата изјави дека оваа година била најважна за земјата од независноста, пред се поради поканата за членство во НАТО. Според него, тоа е големо признание за реформите, кои ги направиле за да ги достигнат НАТО стандардите. Првпат во поновата историја, како што наведе е упатен повик само на една земја, при што тоа ги обврзува да продолжат со реформите и со јакнењето на поддршката за членство.

XS
SM
MD
LG