Достапни линкови

logo-print

Осумнаесет мигранти се удавија во Егејското море


Турски медиуми јавија дека осумнаесет мигранти денеска загинале откако нивниот чамец се превртел во Егејското Море на пат за грчкиот остров Лезбос. Меѓу загинатите има неколку деца, од кои и едно бебе. Според медиумите, спасени се 21 мигрант. Чамецот отплавил од турскиот град Дикили, а се превртел поради големите бранови. Чамецот потонал во водите крај селото Бадемли.

XS
SM
MD
LG