Достапни линкови

logo-print

Пожар во болница во Саудиска Арабија 31 жртва


Оштетено одделение во болницата во Саудиска Арабија

Оштетено одделение во болницата во Саудиска Арабија

Во пожар во болница во Саудиска Арабија загинале најмалку 31 лице, а 100 биле повредени. Властите соопштија дека пожарот избувнал утрината на породилното одделение и на одделението за интензивна нега во болницата Јазан во јужниот дел на земјата. Се уште не се знае причината за пожарот. Повредените биле префрлени во други болници во околината.

XS
SM
MD
LG