Достапни линкови

logo-print

Полска пред диктатура на мнозинството


Европската комисија ја повика Полска да го почитува владеењето на правото и да не го примени законот за реформи на Уставниот суд пред проценката за влијанието на законот врз независноста на тој суд. Законот го осуди опозицијата оценувајќи дека ја поткопува демократијата.

XS
SM
MD
LG