Достапни линкови

logo-print

Доналд Трамп води меѓу републиканските кандидати


Доналд Трамп

Доналд Трамп

Кандидатот за номинација на Републиканската партија за претседателската трка во Соединетите држави Доналд Трамп во овој момент ја има најголемата поддршка од сите други кандидати на оваа партија. Пред еден месец тој имал 27,5 насто поддршка од републиканците, додека сега анкетите покажуваат дека таа поддршка е 31 насто. Најблиску до него е кандидатот Тед Круз кој има 18 проценти помалку од Трамп.

XS
SM
MD
LG