Достапни линкови

logo-print

САД воведоа финансиски санкции за 34 лица


Соединетите држави воведоа финансиски санкции за 34 лица за кои се верува дека им помогнале на руски и украински компании да ги избегнат казните што ги воведе Вашингтон. Американското министерство за финансии соопшти дека со таа мерка се овозможува одржување на ефикасноста на постојните санкции кои се воведени откако Русија лани го анектира Крим и им дава помош на проруските сепаратисти во источна Украина.

XS
SM
MD
LG