Достапни линкови

logo-print

Турција ги осуди руските напади на сириски град


Турскиот премиер Ахмет Давутоглу

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу ги осуди наводните руски воздушни напади на сирискиот град Идлиб и додаде дека територијата на земјата нема да биде дел од империјалистичките цели на Москва. Во воздушните напади на пазар во Идлиб загинаа десетици луѓе, а беа оштетени неколку владини згради и станбени блокови. Русија не потврди дека е одговорна за нападите во реонот.

XS
SM
MD
LG