Достапни линкови

logo-print

Преговорите за Сирија во јануари


Конференција за Сирија во Виена во ноември

Конференција за Сирија во Виена во ноември

ОН соопштија дека новите разговори за решавање на конфликтот во Сирија ќе се одржат во наредниот месец. Шефот на ОН во Женева, Мајкл Молер изјави дека преговорите ќе се одржат во швајцарскиот град, но датумот се уште не е прецизиран. На 18 декември Советот за безбедност на ОН едногласно ја даде поддршката за мировниот процес во Сирија меѓу претставниците на власта и опозицијата од земјата.

XS
SM
MD
LG