Достапни линкови

logo-print

Офанзива на ирачките сили во Рамади


Ирачките медиуми јавија дека безбедносните сили ќе започнат офанзива за преземање на контролата врз градот Рамади од милитантната група Исламска држава. Милитантите на Исламската држава претходно го уништија мостот на реката Еуфрат којсе поврзува со центарот на градот. Ирачките сили притоа го опколија Рамади и ја преземаа контролата врз неколку населби на периферијата на градот.

XS
SM
MD
LG