Достапни линкови

logo-print

Оштетена црната кутија од соборениот руски авион


Руската војска соопшти денеска дека црната кутија од соборениот борбен авион од страна на Турција е премногу оштетена. Руските власти претходно изразија надеж дека од црната кутија ќе добијат информации со кои ќе го потврдат нивниот став дека авионот не го нарушил воздушниот простор на Турција пред да биде соборен во минатиот месец во близина на границата со Сирија. Турските власти соопштија дека авионот ги игнорирал нивните предупредувања оти го нарушува воздушниот простор на земјата.

XS
SM
MD
LG