Достапни линкови

logo-print

Нападнати војници на НАТО во Авганистан


Бомбаш самоубиец извршил напад врз патрола на авганистанските и НАТО силите во близина на воздушната база Баграм во Авганистан. Се уште нема информации колку војници загинале. Медиуми јавија за три жртви. Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот. НАТО потврди дека се случил нападот без да соопшти дополнителни детали.

XS
SM
MD
LG