Достапни линкови

logo-print

Русија ја зајакнува воената база во Ерменија


Руското министерство за одбрана соопшти дека испратило дополнителна воена опрема во воената база во Ерменија. Според министерството, шест хеликоптери биле распоредени во базата во Еребуни во близина на Ереван. На почетокот на месецот Русија исто така распореди хеликоптери во Ерменија, која е клучен регионален партнер на земјата.

XS
SM
MD
LG