Достапни линкови

logo-print

Руски воздушен напад врз град на бунтовниците во Сирија?


Во серијата воздушни напади за кои се верува дека биле извршени од руски авиони врз градот Идлиб во северозападна Сирија кој е под контрола на бунтовници загинале десетици луѓе. Се наведува дека биле погодени еден пазар и неколку згради. Сириската опсерваторија за човекови права со седиште во Лондон соопшти дека имало 36 загинати и многумина други повредени. Новинската агенција Ројтерс јави дека над 150 луѓе биле ранети. Русија не потврди дали во тој регион извршила воздушни напади.

XS
SM
MD
LG