Достапни линкови

logo-print

Ирачки војници убиени во напади на коалициските сили


Девет ирачки војници загинале во напади на коалицијата предводена од САД во близина на Фалуџа, соопштија ирачките власти. Според нив воените авиони на меѓународните сили по грешка погодиле во ирачките сили. Од Америкаснакта армија претходно соопштија дека го испитуваат инцидентот. Пентагон соопшти дека воздушните напади биле извршени на барање на ирачките безбедносни сили.

XS
SM
MD
LG