Достапни линкови

logo-print

Во Њујорк состанок за Сирија


Американскиот државен секретар Џон Кери ќе го раководи денешниот состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации што се смета за еден од најголемите напори за завршување на над четири годишната граѓанска војна во Сирија. Претходно Кери во Њујорк ќе има средба со Меѓународната група за поддршка на Сирија со цел да се изнајде заедничко прифатливо примирје и да се покренат преговори за политичко решение на конфликтот.

XS
SM
MD
LG