Достапни линкови

logo-print

СДСМ засега не ги предава материјалите за прислушувањето


Портпаролот на партијата и пратеник на СДСМ, Петре Шилегов.

Портпаролот на партијата и пратеник на СДСМ, Петре Шилегов.

Од СДСМ денеска соопштија дека се уште нема услови за партијата да ги достави материјалите од прислушувањето до Специјалното јавно обвинителство. Портпаролот на партијата Петре Шилегов изјави дека нема да пристапат кон нивно предавање, се до моментот додека не се обезбедат услови сите материјали да бидат соодветно и максимално обезбедени. Тој додаде дека од денешниот допис на СЈО биле потврдени сознанијата на СДСМ дека во моментов нема услови за таква заштита на материјалите.

XS
SM
MD
LG