Достапни линкови

logo-print

Груевски ќе поднесе оставка согласно законскиот рок


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека ќе се повлече од функцијата кога ќе дојде времето во согласност со законскиот рок предвиден од Договорот од Пржино. Тој на прес конференцијата на која презентираше нов проект за млади избегна да одговори кој од редовите на партијата би можел да биде негов наследник. Груевски истакна и дека Законот за јавнообвинителска служба поминал вчера на владина седница и оти е пуштен во Собрание.

XS
SM
MD
LG