Достапни линкови

logo-print

Русија ќе продолжи со санкциите против Турција


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин го нарече соборувањето на рускиот борбен авион од страна на Турција непријателски акт. Според него, практично е невозможно Русија да постигне било каков договор со турската власт. Говорејќи на годишната прес конференција, Путин изјави и дека турскиот народ и нација ќе и останат пријатели и партнери на Русија додека актуелната власт од земјата им забила нож во грб. Тој истакна и дека Москва ќе продолжи со санкциите против Турција.

XS
SM
MD
LG