Достапни линкови

logo-print

Убиени 23 курдски бунтовници во Турција


Турските безбедносни сили убиле 23 припадници на Курдската работничка партија во југоисточниот дел на земјата. Операцијата на турските сили била спроведена во градовите Силопи и Чизре, кои се наоѓаат во близина на границата со Сирија и Ирак. Во провинцијата од понеделникот е воведен полициски час, кога започнаа операциите против курдските бунтовници.

XS
SM
MD
LG