Достапни линкови

logo-print

Годишна прес конференција на Путин


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ја одржи 11 редовна годишна прес конференција на која се очекува главни теми да бидат војната во Сирија и тензиите со Турција по соборувањето на рускиот воен авион. Новинската агенција ТАСС објави дека на конференцијата биле акредитирани скоро илјада и 400 новинари. Путин ја почна оваа традиција на годишни прес конференции во 2001 година и тие вообичаено траат неколку часа.

XS
SM
MD
LG