Достапни линкови

logo-print

Попоски утре во Атина


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски утре ќе престојува во прва официјална посета на Атина. Попоски ќе се сретне со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас со кого се очекува да разговара за повеќе теми, меѓу кои и за кризата со бегалците и мигрантите, мерките за градење доверба, спорот за името, како и за други билатерални прашања.

XS
SM
MD
LG