Достапни линкови

logo-print

Започнаа мировните преговори за Јемен


Портпаролот на ОН, Ахмад Фавзи

Портпаролот на ОН, Ахмад Фавзи

Мировните преговори кои имаат за цел да се стави крај на крвавиот конфликт во Јемен започнаа денеска во Швајцарија. Портпаролот на ОН, Ахмад Фавзи изјави дека консултациите започнале откако стапило на сила примирјето за прекин на огнот во Јемен. Мировните преговори се одржуваат на непозната локација во Швајцарија. Повеќе од 5800 луѓе загинаа во конфликтот во Јемен.

XS
SM
MD
LG