Достапни линкови

logo-print

Откриена гробница на жртви од масакрот во Сребреница


Судски вештаци соопштија дека откриле масовна гробница во североисточниот дел на Босна, во која најверојатно има останки од жртви на масакрот во Сребреница во 1995 година. Гробницата е откриена благодарение на сателитски снимки во близина на селото Козлук. Досега се пронајдени делумни останки од околу 12 тела.

XS
SM
MD
LG