Достапни линкови

logo-print

Во Франција сепак не победија националистите


Крајно десничарскиот Национален фронт на Марин Ле Пен на вчерашните избори не успеа да победи во ниту еден од 13 региони во Франција. Тоа е големо разочарување за партијата која водеше во првиот круг.

XS
SM
MD
LG