Достапни линкови

logo-print

Експлодира бомба на пазар во Пакистан


Најмалку 15 луѓе загинаа а над 50 се ранети при експлозија на бомба на пазарот во пакистанскиот град Парачинар, кој се ноаѓа во близина на Авганистан.
Бомбата експлодирала во регионот Курам, каде што често има насилство од страна исламски милитанти и верски конфликти меѓу Сунити и Шиити. Пакистанската војска во тој регион спроведува голема операција за апсење на милитанти.

XS
SM
MD
LG